164804. MATSERVIS, ca 78 delar, porslin, "Lola", Rörstrand, 1900-talets första hälft.
Bestående av; 18 mattallrikar, 12 assietter, 18 förrättstallrikar, 18 djupa tallrikar, terrin, kanna, såsskål, 2+1+1 uppläggningsskålar, 1+1+2+1 uppläggningsfat.
Slitage, nagg, missfärgningar, sprickor.