FOTOGENLAMPA, takmodell, sent 1800-tal. Total höjd ca 120 cm.

164562. FOTOGENLAMPA, takmodell, sent 1800-tal. Total höjd ca 120 cm.

Majolika och gjutgods. Höj och sänkbar. 3 x 2 ljusarmar. Centralt lamphus för fotogen.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 2 184