BESTICKSERVIS, 125 delar, silver, "Diana", design Gustaf Jansson för C G Hallberg, 1930-tal.

164366. BESTICKSERVIS, 125 delar, silver, "Diana", design Gustaf Jansson för C G Hallberg, 1930-tal.

12 fiskgafflar, längd 18 cm.
12 fiskknivar, 20 cm.
12 kaffeskedar, 11 cm.
12 teskedar, 13 cm.
12 gafflar, 17,5 cm.
12 knivar, blad i rostfritt, fyllda skaft, total vikt 707 gram, längd 21 cm.
11 smörgåsgafflar, 14,5 cm.
12 smörgåsknivar, blad i rostfritt, fyllda skaft, total vikt 371 gram, längd 18 cm.
12 dessertskedar, 17,5 cm.
12 matskedar, 20 cm.
6 smörknivar, 15,5 cm.

Total vikt 4806 gram.

Gravyr. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 fiskgafflar, längd 18 cm.
12 fiskknivar, 20 cm.
12 kaffeskedar, 11 cm.
12 teskedar, 13 cm.
12 gafflar, 17,5 cm.
11 smörgåsgafflar, 14,5 cm.
12 dessertskedar, 17,5 cm.
12 matskedar, 20 cm.
6 smörknivar, 15,5 cm.

Total vikt 4806 gram.

Gravyr. Slitage.

Antal besök: 2 038