URNOR 1 par, keramik, troligen England, tidigt 1900-tal.

16431. URNOR 1 par, keramik, troligen England, tidigt 1900-tal.

Stämplade "Pastoral ware", motiv signerad samt daterat 1915. Höjd ca 52 cm.

Slitage. Krackeleringar. Spricka i en urna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 737