PARTI GLAS samt PORSLIN, 8 delar, bland annat "Berså" Gustavsberg.

16416. PARTI GLAS samt PORSLIN, 8 delar, bland annat "Berså" Gustavsberg.

3 koppar med fat samt 2 udda koppar, "Berså" Gustavsberg.
2 fat, Anna-Lisa Thomson, Upsala-Ekeby, bland annat "Havsflora" längd 24 cm.
1 par ljusstakar, glas, Orrefors, höjd 20 cm.
Tillbringare, gråtonat glas, höjd 26 cm.

Slitage. Ett nagg på "Havsflora"fat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 022