VÄGGSKÅP, för hörn, allmoge, anno 1908.

164109. VÄGGSKÅP, för hörn, allmoge, anno 1908.

Signerat av kurbitsmålaren Sam Uhrdin den äldre ( 1863-1941).
Märkt, Andersson & Normans Möbelsnickeri, Leksand.
Höjd 78 cm. Längd 58.5 cm. Bredd 40 cm.

Yt- och bruksslitage. Repor, fläckar samt skada i vänster övre hörn.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 2 093