KNIVAR 3 st. Machete och prydnadsknivar, 1900-tal.

164078. KNIVAR 3 st. Machete och prydnadsknivar, 1900-tal.

Kniv i med handtag och balja i trä med skuren dekor. Stämplad "PTR UMAR". Längd 45 cm.
Prydnadsdolk monterad på väggtavla, 49x26 cm.
Machete i läderhölster. Stämplad "LEG IIII MU, Collins & Co, Made in US. No 35" Längd 58 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 2 268