SERVIS, ca 69 delar, porslin, Swedish grace med guldkant, Rörstrand.

16399. SERVIS, ca 69 delar, porslin, Swedish grace med guldkant, Rörstrand.

6 kaffekoppar med fat.
4 tekoppar med fat.
11 assietter.
Tekanna,
Kaffekanna.
Kanna.
Sockerskål.
Gräddkanna.
Såsskål på fat.
2 skålfat.
2+1+1 uppläggningsfat, längd 26,5 - 37 cm.
Skål, diameter ca 24 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 25 cm.
12 flata tallrikar, diameter 24,5 cm.
11 matassietter, diameter 21,5 cm.

Kanna med nagg. Enstaka mindre nagg. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 kaffekoppar med fat.
4 tekoppar med fat.
11 assietter.
Tekanna,
Kaffekanna.
Kanna.
Sockerskål.
Gräddkanna.
Såsskål på fat.
2 skålfat.
Skål, diameter ca 24 cm.

Antal besök: 17 726