163947. PORSLIN, 5 delar, orientaliskt, bland annat bordslampa.
Bordslampa, höjd inklusive lampsockel 24,5 cm.
Lockurna, höjd 26,5 cm.
Kopp, höjd 6 cm.
Miniatyrvas, höjd 7 cm.
Lockask, 9 x 9, höjd 5,5 cm.
Slitage, fläckar, bordslampa med nagg på fotringens insida.