163877. MAT- och KAFFERSERVIS, 70 delar, Böhmiskt porslin, Schlaggenwald, Tjeckoslovakien.
Blomstermotiv med gulddekor.
Soppterrin med lock.
12 matttallrikar
12 djupa tallrikar
12 förrättstallrikar
Såsskål
Kanna
9 olika uppläggningsfat/skålar.
8 kaffekoppat med fat, 11 assietter
Bricka
Kaffekanna
Gräddkanna
Sockerskål (lock saknas).
Slitage, enstaka nagg förekommer liksom enstaka hårsprickor.