MAT- och KAFFERSERVIS, 70 delar, Böhmiskt porslin, Schlaggenwald, Tjeckoslovakien.

163877. MAT- och KAFFERSERVIS, 70 delar, Böhmiskt porslin, Schlaggenwald, Tjeckoslovakien.

Blomstermotiv med gulddekor.
Soppterrin med lock.
12 matttallrikar
12 djupa tallrikar
12 förrättstallrikar
Såsskål
Kanna
9 olika uppläggningsfat/skålar.
8 kaffekoppat med fat, 11 assietter
Bricka
Kaffekanna
Gräddkanna
Sockerskål (lock saknas).

Slitage, enstaka nagg förekommer liksom enstaka hårsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Blomstermotiv med gulddekor.
Soppterrin med lock.
12 matttallrikar
12 djupa tallrikar
12 förrättstallrikar
Såsskål
Kanna
Bricka
Kaffekanna
Gräddkanna
Sockerskål (lock saknas).

Antal besök: 7 735