163847. MATSERVISDELAR (36), Gustavsberg, bl.a "Coq", Stig Lindberg.
Gustavsberg "Rustik":
10 mattallrikar, 24,5 cm
11 assietter, 19,3 cm
12 skålar, 17,5 cm
Gustavsberg "Coq": Två karotter
En potatisskål, Gustavsberg.
Slitage, besticksmärken, enstaka nagg förekommer.