ORIENTALISK KERAMIK, 7 delar, porslin, Kina samt Japan, 1800/1900-tal.

163412. ORIENTALISK KERAMIK, 7 delar, porslin, Kina samt Japan, 1800/1900-tal.

3 vaser, 2 bojaner, kruka samt fat. Imaridekor samt dekor i underglasyrblått av blommor och lyckotecken. Fatets diameter 31 cm. Höjd 10-15,5 cm.

Lagning, spricka samt tillverkningsdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 901