16286. KRUS MED LOCK 2 st samt VASER 1 par, Kina/Orientalien, 18/1900-tal.
2 krus med lock varav en med dekor av fladdermöss. Höjd 13 respektive 15 cm.
2 vaser, cloissonearbeten, höjd 16 cm.
Ett krus med fladdermusdekor med nagg på lock samt innekant på kruset.