YTTERFODER, 5 st Rörstrand samt BORDSLAMPA, majolika. 1900-tal.

16279. YTTERFODER, 5 st Rörstrand samt BORDSLAMPA, majolika. 1900-tal.

Ytterfoder 3 + 2 st, Rörstrand, höjd 10 - 14 cm.
Bordslampa, omärkt, höjd inkl skärm 110 cm.

Ett ytterfoder med nagg vid fot, ett annat med starka krackeleringar, slitage, missfärgningar, eventuella sprickor.
Bordslampa med lagning upptill, krackelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 915