PARTI KERAMIK, 5 delar, ytterfoder, fat, vas, häst, bland annat "Waldemarsudde-kruka". 1900-tal.

16266. PARTI KERAMIK, 5 delar, ytterfoder, fat, vas, häst, bland annat "Waldemarsudde-kruka". 1900-tal.

Fat Italien, längd 48 cm.
Vas Upsala Ekeby Mari Simmulson, höjd 25 cm.
"Dalahäst" höjd 25 cm.
2 ytterfoder varav en Waldemarsudde, diameter 25, höjd 13 cm.

Smärre slitage, bottennagg på vas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat Italien, längd 48 cm.
"Dalahäst" höjd 25 cm.

Antal besök: 1 736