Fanerad i björk. Invändigt 17 lådor med masurbjörk. Nyckel medföljer. Höjd 107 cm, Bredd 102 cm. Djup 50 cm.
Torrsprickor. Lösa fötter. Smärre åldersslitage.
Nyckel/nycklar finns.