KERAMIKFÖREMÅL, 4 delar, Yngve Blixt, Meissen och Rörstrand.

161815. KERAMIKFÖREMÅL, 4 delar, Yngve Blixt, Meissen och Rörstrand.

Vas, keramik, Yngve Blixt, Höganäs, höjd ca 7,5 cm.
Urnor, ett par, flintgods, Rörstrand, höjd ca 19 cm.
Skålfat, porslin, Meissen, längd ca 23 cm.

Bruksslitage. Urnorna med omfattade lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 910