SALONGSOFFA, barockstil, 1920-tal.

161322. SALONGSOFFA, barockstil, 1920-tal.

Rikt skuren och skulpterad i ek.
Dekor med akantusblad, voluter och fleuroner.
Längd 183 cm, bredd 62 cm, höjd 160 cm.

Broderad sits med fläckar.
Band saknas.
I övrigt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Broderad sits med fläckar.
Band saknas.
I övrigt bruksslitage.

Antal besök: 832