16129. KAFFESERVIS, 3 delar, silver, Michelsen, Assay Simon Groth, Danmark, 1890-91. Tot vikt 596 gram.
Stmpl Michelsen, Assay Simon Groth, Danmark.
Kaffekanna 1891, gräddkanna och sockerskål 1890.
Höjd 7 -15 cm.
Repor, bruksslitage.
Kaffekanna med något löst handtag.