PARTI SMIDE OCH GJUTJÄRN, 6 delar, mestadels ljusstakar, 1900-tal.

16117. PARTI SMIDE OCH GJUTJÄRN, 6 delar, mestadels ljusstakar, 1900-tal.

1 par ljusstakar i form av hästar, daterade 1985, höjd 15,5 cm.
Två armad ljusstake, höjd 30,5 cm.
Ljusstake för blockljus, sign SA, etikettmärkt Stig Andersson, höjd 16,5.
Figurin, smide i form av häst, höjd 24 cm.
Väggdekoration, gjutjärn, i form av lagerkrans med dekor av amoriner, höjd 24 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 1 292