KONSTGLAS, 8 delar bland annat B Vallien, K Engman samt VASER, 2 st, keramik.

16081. KONSTGLAS, 8 delar bland annat B Vallien, K Engman samt VASER, 2 st, keramik.

Konstglas bestående av bland annat:
Vas, klarglas, blå och rosa dekor, Boda Atelje 325-78 Bertil Vallien.
Glasskupltur, klarglas med blågul dekor, Kosta Boda Atelje 170871605 Kjell Engman.
Skål, klarglas med svart dekor, Bertil Vallien Kosta Boda.

Vaser i keramik, otydliga signaturer.

Höjd 6,5 - 23 cm.

Mindre slitage. Enstaka mindre nagg, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 6,5 - 23 cm.

Antal besök: 1 023