VASER 2 st, bland annat Sylvia Leuchovius Rörstrand.

160469. VASER 2 st, bland annat Sylvia Leuchovius Rörstrand.

Cylinderformad vas i chamotterat stengods, brunsvart glasyr, signerad Ateljé S L, höjd 37 cm. Vas/urna med sydeuropeiskt motiv, troligtvis C H Stålhane, signerad B. (dekormålarens signatur) Rörstrand, höjd 24 cm.

Glasyrsprickor, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Glasyrsprickor, bruksslitage.

Antal besök: 2 095