VASER, 2 st, Sven Palmqvist, Orrefors & Elis Bergh, Kosta.

160467. VASER, 2 st, Sven Palmqvist, Orrefors & Elis Bergh, Kosta.

Orreforsvas signerad Orrefors PU 3497, klar glasmassa, höjd 23 cm. Kostavas signerad Kosta B-W 172, klar glasmassa (kristall) med gravyr av ett litet barn, gravör Gunnar Widholm, höjd 17,5 cm.

Mindre nagg och repor, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 250