MATSALSSTOLAR, 4 st, "Axet", gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft.

160207. MATSALSSTOLAR, 4 st, "Axet", gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft.

Brunbetsade, kopplat underrede med kannelerade ben, ax dekor på ryggtavlan.

Slitage, repor och märken, klädseln med ställvisa fläckar, en stol med spricka på ryggtavlan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 821