BYRÅ, sk Hauptstil, 1900-tal.

BYRÅ, sk Hauptstil, 1900-tal.
160177. BYRÅ, sk Hauptstil, 1900-tal.

Fanerad med mahogny, björk, jakaranda m.fl träslag. Stenskiva, rikt dekorerad med bronser. Tre lådor. Längd 95, bredd 52, höjd 83 cm.

Bruksslitage, nyckelskylten på översta lådan lös (mindre träskada).

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 837