ALVAR AALTO. Bord, 1900-talets andra hälft.

159539. ALVAR AALTO. Bord, 1900-talets andra hälft.

Lackad björk. Diameter 125cm, höjd 68 cm.

Smärre stötmärken, repor och ytslitage. Mindre träskada på ett ben.

Alvar Aalto (1898–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

Alvar Aalto (1898–1976)

Antal besök: 1 278