KERAMIKFÖREMÅL, 6 delar, Gunnar Nylund, Birger Åström(BEKÅ), Arabia,1900-talets mitt.

159477. KERAMIKFÖREMÅL, 6 delar, Gunnar Nylund, Birger Åström(BEKÅ), Arabia,1900-talets mitt.

Vas med hänkel, Gunnar Nylund, Rörstrand, höjd ca 20 cm.
Vaser, 2 st samt fat, Birger Åström(BEKÅ).
Skål, T. Holm, Höganäs.
Tallrik, Arabia.

Bruksslitage. Vas, brun glasyr med smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål, T. Holm, Höganäs.
Tallrik, Arabia.

Antal besök: 1 052