SMYCKEN, 5 delar, bland annat i silver med snäckskalsdekor. 1900/2000-tal.

15921. SMYCKEN, 5 delar, bland annat i silver med snäckskalsdekor. 1900/2000-tal.

Brosch samt ring, silver, dekor av snäckskal, polska stämplar. Broschens diameter ca 4,5 cm, ringstorlek 17,5.
3 par örhängen med svarta stenar, 2 par i silver, ett par i metall, stämplade Etalon Jenavi. Höjd ca 2,5 - 4,5 cm.

Bruksslitage. Brosch med eventuell lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 906