7 tekoppar., diameter 10 cm. 6 fat. Uppläggningsfat, längd 22 cm. Tekanna, höjd 19 cm.
Bruksslitage, kannans pip med nagg, ett fat med smärre nagg. 5 koppar 2:a sortering.