158373. PARTI KERAMIK, 7 delar, Rörstrand.
1 fat och 1 vas signerad Carl Harry Stålhane. 2 skålar signerade Gunnar Nylund. 1 vas signerad Sylvia Leuchovius. 1 vas signerad Bertil Vallien. 1 skål signerad Charlotte Hamilton. Höjd mellan 12-2 cm.
Nylund och Stålhane 2:a handssortering.Smärre nagg, bruksslitage.