SPEGEL, rokokostil + SPEGEL, förgyllt trä/pastellage.

157658. SPEGEL, rokokostil + SPEGEL, förgyllt trä/pastellage.

Spegel rokokostil, fasettslipat glas, höjd 95, bredd 46 cm.
Proveniens Gustaf Daléns familj.

Spegel förgyllt trä/pastellage, höjd 82, bredd 40 cm.

Slitage, maskstunget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, maskstunget.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 390