Bestående av bord, 8 st stolar, 2 st iläggsskivor 53 resp 54 cm. Stolar klädda med "Anakreon" av Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Bordets mått; längd 162, bredd 100, höjd 76 cm.
Slitage, repor. Smärre skada.
Slitage, repor. Smärre skada.