157205. PLAKETTER, 2 st, silver respektive metall, Stockholmsutställningen 1930, Ivar Johnsson samt "Diana" Tore Strindberg -29.
Plakett i silver, Stockholmsutställningen 1930, Ivar Johnsson, Sporrong & Co, längd ca 3,5, höjd ca 5 cm. Vikt 38 gram.
Plakett i metall, "Diana", Tore Strindberg, signerad samt daterad -29. Längd ca 13, höjd ca 18 cm.
Slitage, fläckar, mindre repor.