156772. CHRISTIAN DELL. BORDSLAMPA, Kaiser Idell modell 6556-T.
Kaiser Idell skrivbordslampa från 40-50-talet i svart. modell 6556-T,
Lampans höjd: ca. 48cm.
tecken på slitage på grund av ålder,
repor,
buckla på lampskärm huvud,
-kabeln måste bytas ut,
Funktionen har inte testats.