EAMES, CHARLES UND RAY. "EA 124/EA 125". FÅTÖLJ MED PALL.

156480. EAMES, CHARLES UND RAY. "EA 124/EA 125". FÅTÖLJ MED PALL.

fyrbalk, kromad aluminiumbas, svängbart säte med justerbar sätesvinkel, täckt med brun Hopsak, aluminiumarmstöd,
Version av Vitra (botten med etikett). 1900-talet

Mått: 65 cm x 78 cm x 98,5 cm.

Tecken på slitage på grund av ålder.

Gör en kostnadsfri värdering!

Auktionshaus Dannenberg
Antal besök: 2 701