DOSA, silver, August Wilhelm Ahnström, Växjö 1850, vikt ca 63,7 gram.

156474. DOSA, silver, August Wilhelm Ahnström, Växjö 1850, vikt ca 63,7 gram.

Oval. Invändig förgyllning, lock med graverad bård, samt med oval förgylld formation. Höjd 2, längd 9, bredd 5 cm.

Bruksslitage. Graverade initialer. Ristade nummer undersida på lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 394