TESERVIS, 26 delar, porslin, "Sanssouci" Rosentahl.

156396. TESERVIS, 26 delar, porslin, "Sanssouci" Rosentahl.

12 koppar med 12 fat.
Tekanna.
Sockerskål med lock.
Gräddkanna.
Bricka, längd 24,5 cm.
Kakfat med hänklar, längd ca 30,5 cm.
8 småfat, diameter ca 9 cm.
Fat/coaster, diameter ca 13,5 cm.

Bruksslitage. Sockerskål med mindre nagg på fot.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 koppar med 12 fat.
Tekanna.
Sockerskål med lock.
Gräddkanna.
Bricka, längd 24,5 cm.
8 småfat, diameter ca 9 cm.

Antal besök: 905