WOLFGANG EICHLER. "China woman in sun", signerad och numrerad 99/100, 30 x 45 cm.
156272. WOLFGANG EICHLER. "China woman in sun", signerad och numrerad 99/100, 30 x 45 cm.
Wolfgang Eichler född 1954 i Wattenscheid Tyskland är etablerad som erotisk fotograf och sensualism är kännetecken för hans konst. Han är etablerad inom fetischvärlden och har publicerat fotoböcker. Han anlitas flitigt av magasin som Penthouse och Playboy.