PARTI MÄSSING, 3 delar, ljusstake, bordsur, Metallslöjden Gusum samt skolklocka, Skultuna, 1900/2000-tal.

156265. PARTI MÄSSING, 3 delar, ljusstake, bordsur, Metallslöjden Gusum samt skolklocka, Skultuna, 1900/2000-tal.

Metallslöjden Gusum:
Ljusstake med fot i mässing, kupa i glas, daterad 1986, totalhöjd 39,5 cm.
Bordsur, daterad 1986, urtavla märkt Schöler Swissquartz, höjd ca 12 cm.

Skolklocka, mässing med trähandtag, Skultuna, höjd 21,5 cm. Originalkartong medföljer.

Bruksslitage, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Metallslöjden Gusum:

Bruksslitage, fläckar.

Antal besök: 2 054