KAFFE och TESERVIS, ca 39 delar, porslin, "Blue Net", Lomonosov, St. Petersburg, Ryssland, 1900-talets senare hälft.

156154. KAFFE och TESERVIS, ca 39 delar, porslin, "Blue Net", Lomonosov, St. Petersburg, Ryssland, 1900-talets senare hälft.

12 st assietter, 6 st tefat, 5 st tekoppar, 6 st kaffekoppar, 6 st kaffefat, 2 st uppläggningsfat, 1 sockerskål, 1 mjölkkanna.

En kaffekopp med spricka samt ett kaffefat med nagg
1 st kaffekopp med fat men annan dekor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 550