LÄSBORD, "Carters Literary Machine", England, Omkring sekelskiftert 1900.

156106. LÄSBORD, "Carters Literary Machine", England, Omkring sekelskiftert 1900.

Maxhöjd: 160 cm
Underrede i gjutjärn med klofötter. Ledade armar i mässing samt bord/hylla i mahogny.
Skyltmärkt. (se bild).

Bruksslitage. Smärre repor och märken. Möjligen skev arm vid kulleden.

Gör en kostnadsfri värdering!

Maxhöjd: 160 cm
Skyltmärkt. (se bild).

Antal besök: 2 736