SPEGEL, Sengustaviansk, sent 1700- tidigt 1800-tal.

155936. SPEGEL, Sengustaviansk, sent 1700- tidigt 1800-tal.

Bakom glas infällda gouacher med antikiserade motiv. Riklig skuren dekor av bl. a. tandsnitt, pärlbård, korintiska kapitäl och kannelyrer. Tvådelat glas, sannolikt originalglas. Höjd 118 cm, bredd 45 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 386