HÖRNSKÅP, Empire, troligtvis Danmark 1800-talets tidiga hälft.

155197. HÖRNSKÅP, Empire, troligtvis Danmark 1800-talets tidiga hälft.

Mahognyfanér, välvd front, kolonner med mässingsdetaljer. 2 invändiga hyllplan. Längd 85, bredd 57, höjd 156 cm.

Sprickor, repor, maskstunget, omarbetat och kompletterat, 1 nyckelbricka saknas, 1 nyckel saknas, 1 kolonn lös, saknar rundstav.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 691