SKÄNK, Barockstil, mitten 1900-talet.

154553. SKÄNK, Barockstil, mitten 1900-talet.

2 dörrar, reliefporträtt av man och kvinna. Skulpterade fötter, lejonhuvuden. 1 skåp med 1 hyllplan, 1 skåp med 7 lådor.
Höjd 66 cm, längd 159 cm, djup 50 cm.

Åldersslitage samt 1 stor fläck/skada på ovansidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 834