SMÖRTERRIN med fat, Kina 1700-tal, Kompaniporslin.

154525. SMÖRTERRIN med fat, Kina 1700-tal, Kompaniporslin.

Smörterrin med lock, handtag i form av grishuvuden, lock med knopp, underfat dekorerat med krysantemum.
Höjd 11,5 cm, längd 19 cm.

smärre åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 11,5 cm, längd 19 cm.

smärre åldersslitage.

Antal besök: 884