VAS samt KOPP MED FAT, porslin, Kina, Kanton, 1800-tal.

154474. VAS samt KOPP MED FAT, porslin, Kina, Kanton, 1800-tal.

Polykrom dekor av figurscener och blommor . Vasens höjd 10,5 cm. Fatets diameter 14 cm.

Liten lagning på vasens mynning. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 943