ALBERT CARRIER-BELLEUSE SAMT CHRISTOPHER DRESSLER. Tillskriven. Garnityr, 3 delar, PORSLIN, omkring 1900.

154341. ALBERT CARRIER-BELLEUSE SAMT CHRISTOPHER DRESSLER. Tillskriven. Garnityr, 3 delar, PORSLIN, omkring 1900.

Vas, uppburen av 2 puttis. Turkos med dekor av fåglar och blommor. Delvis förgylld, höjd ca 31 cm.
Vaser, 2 st, turkos med dekor av fåglar på gren, delvis förgyllda. På tre ben, höjd ca 9,5 cm.

Bruksslitage. Vas med lagningar och nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 352