SALONGSBORD, nyrenässans, sent 1800-tal.

153689. SALONGSBORD, nyrenässans, sent 1800-tal.

Svartlackerat. Rikt skurna detaljer med bl.a balusterformade ben och urna. Diameter 103 , höjd 77 cm.

Slitage, slagmärken, glipor på underredet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 840