MARC CHAGALL. Derrière Le Miroir- 1956.

153688. MARC CHAGALL. Derrière Le Miroir- 1956.

10 Ans D'Edition 1946 - 1956, red. av Maeght, Paris 1956
Upplaga med 5 originalgrafik av Marc Chagall (färglitografi), Alberto Giacometti (etsning), Joan Miró (färgetsning och färglitografi), Bazaine (färglitografi), på försättssidan. Färg träsnitt av Raoul Ubac.

Gör en kostnadsfri värdering!

Auktionshaus Schwerin
Antal besök: 1 698