KISTA, allmoge, daterad 1840.

15323. KISTA, allmoge, daterad 1840.

Enligt uppgift brudkista från Malmötrakten. Nyckel finns. Längd 138, höjd 81 cm.

Slitage. Senare fötter. Maskstungen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 209